Napište nám

V případě, že potřebujete více informací o některém z nabízených zájezdů nebo máte zájem o destinaci, kterou jste v naší nabídce nenašli, zanechte nám na sebe kontakt a my se Vám ozveme!

Jméno a příjmení
Váš Telefon
Váš E-mail
Chci informace o
Aktuality
KAM NA BEZPEČNOU DOVOLENOU?

KAM NA BEZPEČNOU DOVOLENOU?

3.3.2016

Hlavní letošní otázkou při volbě dovolených je bezpečnost. Důvodem jsou obavy z terorismu nebo migrace uprchlíků. První měsíce předprodeje letních zájezdů zcela zřetelně ukazují, že Češi sází jednoznačně na jistotu a objednávají dovolené především do evropských zemí- Španělska, Itálie, Chorvatska, Bulharska a Řecka. Naopak výrazný pokles je u rezervací do Tunisu a Egypta a snížená je i poptávka do Turecka.

Turecko ale rozhodně nemůžeme stavět na stejnou příčku, protože například Egejská část pobřeží ani Turecké riviéry, v posledních pěti letech neměla žádné zásadní problémy.

Za nejspolehlivější oblasti se považují na Turecké riviéře Side, Colakli a Kemer a v Egejském regionu pak například lokalita Marmaris, Icmeler.

 Nejvíce rezervací 1. moment:
 autobusem do Itálie, Španělska a Chorvatska  

 letecky do Španělska, Bulharska a Řecka, Itálie

 

Dovolená bez obav

Dle stanoviska Ministerstva zahraničí, asociací cestovních kanceláří i pracovníků v cestovním ruchu vyplývá, že velmi obdobně jako Češi, vnímají situaci i Britové, Němci a odborníci dodávají, že turisté skutečně naplánovali své cesty k moři, kam nejsou žádné důvodné obavy cestovat. Ovšem tím, že se zájem turistů soustřeďuje do podobných lokalit, bude letos někde zcela vyprodáno již na jaře a jinde zůstanou hotely prázdné.

  V dlouhodobě stabilních oblastech, které nebyly ovlivněny zmíněnými negativními jevy a ani nejsou žádné ukazatele, že by tomu mělo být jinak, se očekává kvůli změně hodnot cestovatelů zvýšená poptávka. Patří k nim zejména:


Itálie a Řecko již hlásí stop stavy

Již teď je jasné, že letošek přepíše turistické mapy Evropanů. Zejména odklon od Tunisu, Egypta  a dalších oblastí, již nyní způsobuje to, že některé menší hotely a resorty již evidují převis poptávek a začínají odmítat objednávky. Prvni stop stavy na některé termíny nám hlásí už od února hotely z řeckého Korfu, z Itálie (Caorle, Lignano, Lido Adriano, Cesenatico) a z Bulharska. Navíc loňská situace už naznačovala jisté problémy, takže cestovní kanceláře nasmlovaly menší počty lůžek i míst v letadlech a autobusech. Těšíte-li se tedy, že strávíte se svými blízkými léto na některém z vyhledávaných míst a jste vázáni pevným datumem dovolené, rozhodně si zajistěte svá místa včas.

 

KAM NA BEZPEČNOU DOVOLENOU?